AROMATERAPIE

Aromaterapie

Historie

Termín aromaterapie byl poprvé použit francouzským chemikem René-Mauricem Gattefossem, který se snažil pomoci vojákům bojujících v první světové válce na počátku minulého století. Jako první zjistil, že silice dokáží daleko rychleji a účinněji detoxikovat tělo a urychlit odstraňování škodlivých látek než chemická antiseptika.Vyhledávejte radost, posílíte si tím tělo i ducha! K tomu Vám mohou pomoci právě esenciální oleje jako nejsilnější léčivé látky v rostlinné říši.

Aromaterapie je holistickou léčbou, která bere v úvahu stav těla, mysli a ducha člověka, i jeho životní styl, dietní návyky, vztahy apod.

Působení

  • prostřednictvím čichových nervů mezi jinými částmi mozku i na limbický systém - jednu z nejprimitivnějších oblastí vědomí. Přestože jsou esenciální oleje nástroji jemné terapie, mají obrovskou schopnost a sílu zasáhnout hluboko do psychiky, a tak uvolnit mysl i pozvednout ducha.
  • prostřednictvím oběhového systému se dokáží dopravit ke všem orgánům v našem těle. Tento proces trvá od 30 minut po 12 - 14 hodin. Každý orgán využije vlastnosti silice dle své potřeby a zbytek vyloučí. Pro ověření si nejlépe můžete tuto skutečnost ověřit například na česneku, kdy rozetřete česnek a jeho tekutou část potřete na chodidlo nohy. Po několika hodinách si můžete být jisti, že česnek ucítíte ze svých úst pokud si vydechnete do dlaně a přivoníte.

Formy aplikace

  • masáže
  • inhalace
  • masti a krémy
  • obklady
  • koupele
  • rozprašování

Při aromaterapii se používají éterické oleje a rostlinné oleje, masťové a krémové základy, které se vzájemně míchají pro danou situaci.

Éterické oleje

jsou těkavé a silně koncentrované aromatické látky, které ač jsou označovány jako oleje, tak jsou lehké a nemastné. Snadno se rozpouštějí v rostlinných olejích (např. mandlový, sezamový apod.) a také v alkoholu, medu a mléce. Mají schopnost ovlivňovat tělesné funkce organismu a působí na naši psychiku a emoce. Vhodně volenými éterickými oleji dosáhneme úlevy při řadě problémů (zdravotních i psychických), posílíme imunitu nebo preventivně zabráníme vzniku některých onemocnění.

Blahodárné účinky aromaterapie můžete využít i Vy k léčbě běžných zdravotních obtíží, k posílení své fyzické a zdravotní pohody, ale i k zpříjemnění mnoha stránek svého života.


NTNlO