AROMATERAPIE

Aromaterapie

Historie

Termín aromaterapie byl poprvé použit francouzským chemikem René-Mauricem Gattefossem, který se snažil pomoci vojákům bojujících v první světové válce na počátku minulého století. Jako první zjistil, že silice dokáží daleko rychleji a účinněji detoxikovat tělo a urychlit odstraňování škodlivých látek než chemická antiseptika.Vyhledávejte radost, posílíte si tím tělo i ducha! K tomu Vám mohou pomoci právě esenciální oleje jako nejsilnější léčivé látky v rostlinné říši.

Aromaterapie je holistickou léčbou, která bere v úvahu stav těla, mysli a ducha člověka, i jeho životní styl, dietní návyky, vztahy apod.

Působení

  • prostřednictvím čichových nervů mezi jinými částmi mozku i na limbický systém - jednu z nejprimitivnějších oblastí vědomí. Přestože jsou esenciální oleje nástroji jemné terapie, mají obrovskou schopnost a sílu zasáhnout hluboko do psychiky, a tak uvolnit mysl i pozvednout ducha.
  • prostřednictvím oběhového systému se dokáží dopravit ke všem orgánům v našem těle. Tento proces trvá od 30 minut po 12 - 14 hodin. Každý orgán využije vlastnosti silice dle své potřeby a zbytek vyloučí. Pro ověření si nejlépe můžete tuto skutečnost ověřit například na česneku, kdy rozetřete česnek a jeho tekutou část potřete na chodidlo nohy. Po několika hodinách si můžete být jisti, že česnek ucítíte ze svých úst pokud si vydechnete do dlaně a přivoníte.

Formy aplikace

  • masáže
  • inhalace
  • masti a krémy
  • obklady
  • koupele
  • rozprašování

Při aromaterapii se používají éterické oleje a rostlinné oleje, masťové a krémové základy, které se vzájemně míchají pro danou situaci.

Éterické oleje

jsou těkavé a silně koncentrované aromatické látky, které ač jsou označovány jako oleje, tak jsou lehké a nemastné. Snadno se rozpouštějí v rostlinných olejích (např. mandlový, sezamový apod.) a také v alkoholu, medu a mléce. Mají schopnost ovlivňovat tělesné funkce organismu a působí na naši psychiku a emoce. Vhodně volenými éterickými oleji dosáhneme úlevy při řadě problémů (zdravotních i psychických), posílíme imunitu nebo preventivně zabráníme vzniku některých onemocnění.

Blahodárné účinky aromaterapie můžete využít i Vy k léčbě běžných zdravotních obtíží, k posílení své fyzické a zdravotní pohody, ale i k zpříjemnění mnoha stránek svého života.

Řadit podle 
Výrobce 

Směs má výborné účinky pro náš imunitní systém.
ZEMĚ - pro posílení imunity, rozprašovač, Hanna Maria

naše cena 285,00 KčUklidňuje, působí antidepresivně, projasňuje
Levandule přírodní 10 ml Rostlinná silice, Grešík

naše cena 124,00 KčSilně antiseptická, podporuje koncentraci a
Máta peprná přírodní 10 ml Rostlinná silice, Grešík

naše cena 82,00 KčPosiluje sebevědomí, reakční a koncentrační
Citrón přírodní 10 ml Rostlinná silice, Grešík

naše cena 76,00 KčPříjemná vůně bergamotu posiluje dýchání, ulehčuje
Máta bergamotová 10 ml Rostlinná silice, Grešík

naše cena 76,00 KčUvolňuje, uklidňuje, zotavuje, posiluje
Borovice přírodní 10 ml Rostlinná silice

naše cena 71,00 KčOsvěžuje, působí dezinfekčně a detoxikačně.
Lemongrass přírodní 10 ml Rostlinná silice, Grešík

naše cena 60,00 KčPůsobí antisepticky, uvolňuje hleny, proti
Eukalypt přírodní 10 ml Rostlinná silice Grešík

naše cena 39,00 KčHarmonizuje, zvyšuje pocit pohody. Koncentrovaná,
Pomeranč přírodní 10 ml Rostlinná silice, Grešík

naše cena 39,00 Kč


NWM3Y