BACHOVY ESENCE - Výprodej / Úvod, historie, výroba

Filozofií tohoto systému léčení je jednoduchost, úplnost a uzdravování sebe samého. Cílem této terapie je vysílat energetické impulsy z namíchaných kapek do oblasti duševní (citové) a ta zase následně vysílá impulsy do oblasti tělesné. Mezi energií esence a lidskou energií se vytvoří vztah a tím se stimulují harmonické vibrace lidského těla.

Esence působí na to, čemu říkáme negativní emoce - např. strach, vyčerpanost, nedostatečné sebevědomí, pýcha, žárlivost, nejistota, podrážděnost. Ty často vedou k blokaci energie a tím i k možnému propuknutí nemocí. Esence pomáhají odstranit zablokovanou energii a tím se člověk dostane zpět do harmonického vyváženého duševního stavu. Proto je někdy tato metoda nazývána léčbou obnovením harmonie vědomí.

Esence nám pomáhají tyto pocity harmonizovat. Umožňují nám postupně odloupnout slupky, které jsme si nasadili, abychom přežili v tomto světě a tím nám postupně pomáhají odkrývat to, kdo skutečně jsme, jaký je náš cíl a smysl našeho života a vrátí nám odvahu vydat se na svou Cestu a tím uskutečnit své sny a přání. Esence slouží k obnovení energie.

Historie:

V r. 1938 Dr. Edward Bach dokončil mnohaletý výzkum na vývinu dokonalého systému 38 bylinných esencí, které umí léčit Duši. Esence jsou připravené u nejedovatých, planě rostoucích rostlin a stromů a 39. Esence je Krizová esence (Rescue Remedy), která se zkládá z 5-ti Bachových květových esencí a používá se při jakémkoli psychickém otřesu, zamezuje následkům šoku a pomáhá zvládnout nepříjemné události.

Výroba:

Bachovy květové esence se připravují dvěma základními metodami 

  • sluneční - miska s vodou, jejíž hladina je zcela pokryta květy příslušné rostliny, nechá několik hodin stát na přímém slunci. Musí být ovšem nebe jako vymetené, bez jediného mráčku. Pokud během přípravy esence přejde přes oblohu mrak, je celá várka zkažená a musí se začít znovu.
  •  
  • vařící - hrnec s vodou, jejíž hladina je zcela pokrytá květy dané rostliny, postaví na plotnu a vaří se asi 30 minut. 

Obě dvě jsou velice snadné na přípravu a při obou metodách se využívá všech čtyřech základních elementů - vody, vzduchu, ohně a země. Element země představují samotné květy rostlin, z nichž se esence připravují. Květy se sbírají v plném rozkvětu a sbírají se pouze pravidelné, nijak nepoškozené květy, aby byl jejich potenciál co největší. Květy se odstřihávají, aby se jich nedotkla lidská ruka, a nechávají se spadnout na hladinu vody v misce (v případě sluneční metody) nebo v hrnci, pokud se budou vařit.  Potom se v obou případech do odměrného válce přecedí voda, která se zatím impregnovala životní energií dané rostliny a smíchá se se stejným dílem brandy. Takto vzniklá tekutina se nazývá Matečná tinktura.

Z Matečné tinktury se potom připravují zásobní koncentráty, které si zákazníci mohou zakoupit buď samostatně, nebo si je mohou namíchat dle potřeby,  – až 7 esencí. Nemusíte se obávat, že by se díky přípravě esencí zahubily určité druhy rostlin.

 

 


YmU0N